TakeAway obed

Bohatá polievka dňa (250 ml / 2,90 €)

Obedy u nás začínajú bohatou a sýtou sezónnou polievkou. Polievka je v rámci obedového menu často vnímaná len ako doplnok a podľa toho k nej veľa reštaurácií pristupuje. U nás je polievka na prvom mieste – denne čerstvá, z kvalitných surovín a vždy horúca, aby našich zákazníkov poriadne zahriala. Polievku si viete od nás vziať aj so sebou a neskôr zohriať v práci alebo doma…

Špecialita dňa (6,50 € vege / 7,90 € mäsová)

Denne pripravujeme vždy jedno (ne)tradičné teplé jedlo z kvalitných sezónnych surovín. Vegetariánke špeciality sa striedajú s mäsovými a v piatok máme vždy „obojakú“ špecku – teda jedlo, ktoré servírujeme vo vege aj v mäsovej verzii. Naše špeciality sú inšpirované tradičnou slovenskou kuchyňou aj medzinárodnými vplyvmi – šéfkuchár Peter sa každý týždeň postará o nejakú novinku alebo prekvapenie ? Denná špecialita je pre našich zákazníkov vždy zaslúžený kulinársky zážitok v strede náročného pracovného dňa ?

Quiche so šalátom (1 ks / 4,90 €)

Quiche sme si požičali od našich francúzskych priateľov ako ideálnu alternatívu ľahkého, sezónneho a sýteho obedu ktorý je výborný aj na take-away a je rovnako chutný za tepla aj za studena. K všetkým pečených produktom servírujeme navyše čerstvý sezónny šalát, ktorý je možné objednať si aj samostatne. Šaláty sa menia každý deň – v lete obsahujú viacej listovej zeleniny, v zime ich zase obohacujeme o tradičné lokálne obilniny, strukoviny a pečenú či nakladanú zeleninu.

Empanady so šalátom (2 ks /4,90 €)

Empanada z Južnej Ameriky alebo Pirozhki z Ruska – variáciu slaných taštičiek pripravujeme z domáceho maslového cesta. Môžu byť plnené nekonečnými variáciami sezónnych aj celoročných plniek a predstavujú ideálne street-food jedlo na zobratie so sebou. Naše empanady plníme rôznymi lokálnymi plnkami a používame v nich napríklad bryndzu, kozí syr, sezónnu zeleninu, slaninu, vlastnú pečenú šunku alebo bravčové mäso z lokálnej farmy. Servírujeme vždy s čerstvým sezónnym šalátom.

Fašírky / zeleninové placky s dipom (2 ks / 4,90 €)

Domáce fašírky alebo zeleninové placky pripravujeme vždy s originálnym dipom a predstavujú ďalšiu alternatívu chutného sezónneho obedu. Zatiaľ sa u nás udomácnili najmä fazuľové a strukovinové fašírky, zemiakové tortilly a rôzne druhy zeleninových placiek (karfiolové, kapustové, kimchi, atď.). K naším dipom patria napríklad skutočne domáca majonéza z pasterizovaných vajíčok, SHPAIZAcka tatarka alebo bio kečup.

Kváskový sendvič s domácou nátierkou (1 porcia / 3,90 €)

Ak máte chuť na niečo ľahké, ochutnajte náš čerstvo pečený kváskový sendvič s jednou z našich sezónnych nátierok. Na aktuálne dostupné nátierky sa opýtajte našej obsluhy – každý deň máme pripravené najmenej 2-3 alternatívy a pravdepodobne v nich nájdete napríklad:

  • Škvarková so sušenými rajčinami alebo s cibuľovým lekvárom
  • Náš domáci Hummus na rôzne spôsoby (klasický, s pečenou mrkvou, cviklou, atď.)
  • Slaninová so šípkovým lekvárom
  • Bryndzová na rôzne spôsoby (s paprikou, čerstvými bylinkami, medvedím cesnakom, atď.)
  • Náš domáci Parížsky šalát (z našej vlastnej dusenej šunky) alebo SHPAIZA Treska (z pečeného SK pstruha) ?